Site Rengi

Karşıyaka’ da Halı Yıkama / Karşıyaka Halı Yıkama

07.01.2021
676
Karşıyaka’ da Halı Yıkama / Karşıyaka Halı Yıkama

Eski çağlardan günümüze kadar halı yıkama ev hanımlarının en zor işleri arasında yer alır ve Karşıyaka’ da halı yıkama firmamız bu zorlu ev işinden sizleri kurtarmaktadır. Maximum seviyede insan gücü ve alan yeterliliği gerektiren zorlu bir işlemdir. Teknolojinin ilerlemesiyle insan gücü devre dışı kalmış son derece kuvvetli cihaz desteği ile halı yıkama işleminde üstün başarı elde edilmiştir. Evde halı yıkama işlemi tarihe karışmıştır. Karşıyaka’ da halı yıkama sektörü bu zorlu iş yükünü ev hanımlarının üzerinden almak için hizmet vermektedir. Ancak hala evlerde halı yıkama işlemine zorlu bir süreçle devam eden birçok ev mevcuttur. Halı, koltuk gibi yıkaması zor olan ağır eşyaların temizliği profesyonel çalışma gerektirir. Derinlemesine temizlik ve hijyen için insan gücü üstünde olan iş yükünü azaltan özel halı cihazları ve özel halı şampuanları kullanılmalıdır.

Korona ve Halı Yıkama

Günümüzde COVİD-19 sebebiyle halı yıkama işlemleri firmalara yıkatma konusunda endişe bulunmaktadır. Temizliğine güvendiğiniz ve korona virüs önlemleri alan firmalar için bu endişeye kapılmamak gerekir. Aksine bu günlerde temizliğin daha fazla ve derinlemesine yapılması sağlığınız için önemlidir. Karşıyaka’ da halı yıkama COVİD-19 virüsü için bütün gerekli tedbirleri üst seviyede tutmaktadır. Halılarınız veya koltuklarınız ayrı ayrı özenle halı dezenfekte ve halı yıkama işlemine tabi tutulmaktadır.

 Karşıyaka Halı Yıkama

Halılar günlük kullanıma bağlı olarak tozlanır ve tozlanmaya bağlı olarak kirlenerek görselleri değişir. Bu nedenle evinizin her eşyasında olduğu gibi halıların da düzenli temizliğe ihtiyacı vardır. Uzman görüşlere göre halılar yılda en az iki kere yıkanmalıdır. Toz ve kire maruz kalan halılar zamanla solunum hastalığı, halılarla temas sonucu deri haslığı gibi hastalıklara neden olur. Özellikle evinizde astım, alerji gibi solunum hastalıkları olan bireyler varsa durum daha da tehlikeli hal alabilir. Evlerde yapacağınız halı temizliği ile sadece yüzeysel temizlik yapabilirsiniz. Evinizdeki imkanlar kısıtlı olduğu için halılarda derinlemesine temizlik yapamazsınız. Derinlemesine temizlik işlemi için Karşıyaka’ da halı yıkama firması ile mümkündür.

Karşıyaka’ da Halı Yıkama Sektörü Nasıl Çalışır?

Karşıyaka’ da halı yıkama aşamaları;

Evlerinizden ya da iş yerinden alınan halılara ilk olarak etiketle işlemi yapılır. Olası karışıklığı ve aksaklığı önlemek için yapılması mecburi olan yöntemdir. Kişiye özel verilen abone numaralı barkodlar halılara işlenir.

🔸 Etiketleme işlemi bittikten sonra halılar türlerine göre ayrılır. Ayrımı yapılan halılar toz arındırma işlemine gönderilir. Tozlarından arınmış halılar leke kontrolü işlemine gider.

🔸 Leke durumuna göre ayrılan halılar için kullanılacak deterjanlar ve deterjan miktarı ayarlaması yapılır. Leke yoğunluğuna göre halılar özel işlemlerden geçer. Bu işlemler sonrası lekeler %100 kaybolur.

Not: Karşıyaka’ da halı yıkama firması olası bir durum olan leke çıkmama durumu için sizleri aranarak bilgi verir. Halılar leke kontrolünden sonra tespit edilen çıkmayacak lekeler mutlaka sizlere bildirilir. Sizlerin onayı alındıktan sonra Karşıyaka’ da halı yıkama işlemi başlar.

🔸 Ön eleme işlemleri bittikten sonra halılarınız yıkama aşamasına alınır. Halıların kir oranına göre deterjan ve doz ayarı Karşıyaka’ da halı yıkama bünyesinde çalışan halı yıkama ustaları tarafından itinayla yapar.

🔸 Her halı türüne ayrı deterjan uygulaması yapılır. Bir makine halısıyla el dokuma halısı aynı ürünle ve teknikle yıkanamaz. Bu ayrım da alanında uzman ekipler tarafından bilgi ve tecrübe deneyimi ile yapılır.

🔸 Yıkama işlemi tamamlanan halılar kurutma alanına tek tek yerleştirilir. Üst üste halı kurutma işlemi kesinlikle yapılmaz. Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında halılarınız tek tek yıkanır ve kurutulur. Kuruyan halılarınız kontrol aşamalarından geçtikten sonra sizlere bilgi vererek yine sizlerin onayıyla evlerinize teslim edilir.

Karşıyaka' da halı yıkama firmaları

Karşıyaka Halı Yıkama

Karşıyaka’ da Halı Yıkama Firmaları

Halıların uzun ömürlü ve canlı görünüme sahip olması için periyodik halı bakımı yapılmalıdır. Kullanıma bağlı olarak veya yanlış temizleme yöntemi kullanarak halılar deforme edilebilir. Yanlış kimyasal kullanımı, bakım yapılmaması, kullanılan yanlış teknikler halıların renk atma ya da bozulma durumuna sebebiyet verebilir. Karşıyaka’ da halı yıkama firmaları bu alanda sizlere yardımcı olabilir.

Halılarınızı yılda en az iki kere halı yıkama yapılmalıdır. Böylece halılarınız daha uzun ömürlü ve canlı görünümde kalacaktır. Kurumsal firmalar tüm halı türlerine uygun cihaz ve deterjan kullanımına dikkat etmektedir. Ayrıca zaman tasarrufu için Karşıyaka’ da halı yıkama çalışması uygun bir yöntemdir. Evlerde yıkanan halılara göre daha kısa sürede temizlenir, kurur ve sizlere teslim edilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA