Site Rengi

Ankara Maltepe Halı Yıkama

06.11.2020
1.484
Ankara Maltepe Halı Yıkama

Ankara Maltepe halı yıkama COVİD-19 virüsü için bütün gerekli tedbirleri üst seviyede tutmaktadır. Halılarınız ayrı ayrı özenle dezenfekte ve yıkanma işlemine tabi tutulmaktadır.

Eski çağlardan günümüze kadar halı yıkama ev hanımlarının en zor işleri arasında yer almaktadır. Maximum seviyede insan gücü gerektiren zorlu bir işlemdir.  Ancak hala evlerde halı yıkama işlemine zorlu bir süreçle devam eden birçok ev mevcuttur. Halı ürünleri gibi yıkaması zor olan ağır eşyaların temizliği profesyonel bir çalışma gerektirir. Derinlemesine temizlik ve hijyen için insan gücü üstünde olan iş yükünü azaltan makineler kullanılmalıdır.

 Halı Yıkama

Halılar günlük kullanıma bağlı olarak tozlanır ve tozlanmaya bağlı olarak görselleri değişir. Bu nedenle evinizin her eşyasında olduğu gibi halıların da düzenli temizliğe ihtiyacı vardır. Uzman görüşlere göre halılar yılda en az iki kere sirkülasyonun çok olduğu evlerde yılda 4 kere Ankara Maltepe halı yıkama tarafından profesyonelce yıkanmalıdır.

Toz ve kire maruz kalan halılar zamanla solunum hastalığı, deri haslığı gibi hastalıklara neden olur. Özellikle evinizde astım, alerji gibi solunum hastalıkları olan bireyler varsa durum daha da tehlikeli hal alabilir. Evlerde yapacağınız temizlik ile sadece yüzeysel temizlik yapabilirsiniz. Evinizdeki imkanlar kısıtlı olduğu için halılarda derinlemesine temizlik yapamazsınız.

 Ankara Maltepe Halı Yıkama Sektörü Nasıl Çalışır?

Rutin olarak biline Ankara Maltepe halı yıkama aşamaları;

🔹 Evlerinizden ya da iş yerinden alınan halılara ilk olarak etiketle işlemi yapılır. Olası karışıklığı ve aksaklığı önlemek için yapılması mecburi olan yöntemdir. Kişiye özel verilen abone numaralı barkodlar halılara işlenir. Tek tek etiketleme yapıldıktan sonra halı havuzuna gönderilir.

🔹 Etiketleme işlemi bittikten sonra halılar türlerine göre ayrılır. Ayrımı yapılan halılar toz arındırma işlemine gönderilir. Tozlarından arınmış halılar leke kontrolü işlemine gider.

🔹 Leke durumuna göre ayrılan halılar için kullanılacak deterjanlar ve deterjan miktarı ayarlaması yapılır. Leke yoğunluğuna göre halılar özel işlemlerden geçer. Bu işlemler sonrası lekeler %100 kaybolur.

Not: Olası bir durum olan leke çıkmama durumu için müşteriler aranarak bilgi verilir. Halılar leke kontrolünden sonra tespit edilen çıkmayacak lekeler mutlaka sizlere bildirilir. Sizlerin onayı alındıktan sonra yıkama işlemi başlar.

Maltepe Halı Yıkama

🔹 Ön eleme işlemleri bittikten sonra halılarınız yıkama aşamasına alınır. Halıların kir oranına göre deterjan ve doz ayarını itinayla yapar. Bu işlem yine profesyonel ekip ile yapılır. Bu sayede halılarda aşınma ya da renk deformesi gibi aksiliklerin önene geçilmiş olur.

🔹 Her halı türüne ayrı deterjan uygulaması yapılır. Bir makine halısıyla el dokuma halısı aynı ürünle yıkanamaz. Bu ayrım da alanında uzman ekipler tarafından bilgi ve tecrübe deneyimi ile yapılır.

🔹 Yıkama işlemi tamamlanan halılar kurutma alanına tek tek yerleştirilir. Üst üste halı kurutma işlemi kesinlikle yapılmaz. Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında halılarınız tek tek yıkanır ve kurutulur.

🔹 Kuruyan halılarınız kontrol aşamalarından geçtikten sonra sizlere bilgi vererek yine sizlerin onayıyla evlerinize teslim edilir.

Not: Yukarıda sayılan halı yıkama aşamaları tüm kurumsal Ankara Maltepe halı yıkama firmaları için geçerlidir. Merdiven altı işletmelerde bu uygulamalar ya eksik ya da yanlış yapılmaktadır. Profesyonel halı yıkama firmaları bu aşamaları mutlak titizlik ve hijyen için eksiksiz yerine getirmesi gerekmektedir.

Halılarınız Neden Halı Yıkama Yapılmalı?

Halıların uzun ömürlü ve canlı görünüme sahip olması için periyodik bakım yapılmalıdır. Kullanıma bağlı olarak veya yanlış temizleme yöntemi kullanarak halılar deforme edilebilir. Yanlış kimyasal kullanımı, bakım yapılmaması, kullanılan yanlış teknikler halıların renk atma ya da bozulma durumuna sebebiyet verebilir.

Ankara halı yıkama firmaları bu alanda sizlere yardımcı olabilir. Ankara Maltepe halı yıkama firmaları arasında öncü firma olmak, dürüstlük ve güven politikasını baz alan firmaları tercih edebilirsiniz.

Halılar Hangi Sıklıkla Yıkanmalı?

Halılarınızı yılda en az iki kere halı yıkamaya vermenizi tavsiye ediyoruz. Böylece halılarınız daha uzun ömürlü ve canlı görünümde kalacaktır. Kurumsal firmalar tüm halı türlerine uygun cihaz ve deterjan kullanımına dikkat etmektedir. Ayrıca zaman tasarrufu için halı yıkama çalışması uygun bir yöntemdir. Evlerde yıkanan halılara göre daha kısa sürede temizlenir, kurur ve sizlere teslim edilir.

 

Ülkemiz halı yıkama firmalarında kullanılan şampuan, makine, ekipmanlar üretimi ile kendini ispatlamış, dünya çapında hizmet veren markalar bulunmaktadır. Ankara Maltepe halı yıkama sektörü ihtiyaç talebinden aldığı güçle yüksek kalite standartlarına ulaşmıştır. Halıların derinlemesine temizlenmesi için doğru sıralamayla ve uygulamalarla en doğru sonuçlar elde edilmektedir.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA