Site Rengi

Karabağlar Halı Yıkama / Teknolojik Halı Yıkama Teknikleri

14.12.2020
1.042
Karabağlar Halı Yıkama / Teknolojik Halı Yıkama Teknikleri

Halı yıkama talebinin yüksek olması nedeniyle Karabağlar halı yıkama olarak son teknoloji makinalar ile yapılma ihtiyaç haline gelmiştir. Bu sebeple yeni halı yıkama teknikleri geliştirilmiş ve teknolojiden azami ölçüde istifade etme zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Karabağlar halı yıkama firmamız da tüm yenilikçi halı yıkama teknikleri kullanarak halılarınızı derinlemesine temizler.

Geleneksel Halı Yıkama

Evlerinizi süsleyen ve pek de ucuz olmayan ev halılarımız, evde veya bilinçsiz temizleyiciler tarafından uygulanan yanlış temizlik işlemleri sonucu hem sağlık hem de halı görünüm açısından olumsuz sonuçlar yaratmaktadır. Evde yapılan silme veya yıkama işlemlerinde, halı yüzeyinin parlak görünümü yanıltıcı olabilir. Çünkü halı yüzeyindeki kirlerin dibe itilmesiyle geçici ve yanıltıcı bir parlaklık elde edilmiştir. Bununla birlikte halının tam kurutulamaması halı dokularının günden güne zayıflamasına, hatta zaman içinde kopmasına neden olabilir. Ayrıca nemin etkisiyle sağlık açısından tehlikeli olan mikroorganizma faaliyetleri için uygun bir yaşam ortamı hazırlanmış olur. Bunların önlenmesi ve kalıcı bir temizlik için, Karabağlar halı yıkama firmasında yıkanma esnasında çeşitli işlemlerden geçirilmesi gerekmektedir.

Karabağlar Halı Yıkama Aşamaları

Karabağlar halı yıkama aşamaları kurumsal firmaların özenli ve itinalı yapması gereken aşamalar ile yapılmaktadır. Gelişigüzel yıkama yapmadan tüm halılarınızı tek tek yıkama aşamalarından geçirerek Karabağlar halı yıkama olarak derinlemesine temizlik sağlıyoruz.

🔸 Aşama: Toz alma

Halılar fabrikamıza geldikten sonra cinslerine göre ayrılır ve yıkamaya girmeden önce son sistem toz alma makinaları ile tozları alınmaktadır. Bu işlem sırasında Halıların içerisindeki toz, kum, saç kılları ve tüylerden arındırılmış olur.

🔸 Aşama: Dezenfekte

Halılarınız toz alma makinasından çıktıktan sonra özel halı yıkama dezenfekte ilaçları ile halıların içerisinde bulunan mikroplardan arındırılmaktadır. Tamamen bitkisel olan bu ilaçlarımız hiçbir şekilde insan sağlığına zararlı değildir.

🔸 Aşama: Leke çıkarma işlemi

Dezenfekte edilen halılar otomatik makinalarda yıkamaya girmeden önce halı üzerindeki çıkması zor olan lekelere özel ilaçlarla lokal işlem uygulanmaktadır.

🔸 Aşama: Yıkama işlemi

Halılarınız bu aşamada son sistem bantlı halı yıkama makinalarından tek tek geçmektedir. Otomatik makinalarımız her halı cinsine göre üretilmiş olup halılara zarar vermeden hassas bir şekilde yıkama yapılmaktadır. Makinanın içerisinde bulunan deterjan depoları halılara belirli miktarda bitkisel deterjanlar püskürterek bol su ile yıkamaktadır. Her halının yıkaması ve durulanması sırasında halının büyüklüğü ve küçüklüğüne göre su tüketimi yapılmaktadır.

🔸 Aşama: Halı kurutma

Halılar otomatik makinalarda yıkandıktan ve durulama yapıldıktan sonra özel sıkma makinalarında sıkılmaktadır. Sıkma işlemi bittikten sonra halılar makinadan nemli bir şekilde çıkmaktadır. Sıkma sırasında halılar hiçbir şekilde zarar ve deforme olmaz. Halılar sıkma makinasından çıktıktan sonra fabrikamızın asma alanlarına götürülerek havalandırmaya bırakılmaktadır. Karabağlar halı yıkama firmamızın bünyesinde bulunun özel kurutma odalarında halılarınız kurutulmaktadır.

Halı Yıkama ve Kurutma Odaları

Özel Halı Kurutma Odaları

🔸 Aşama: Paketleme ve teslim

Halılar kurutma alanlarından tek tek toplanarak kalite kontrol alanlarına götürülür. Burada halılar bir kez daha kontrol edilerek özenle tek tek paketlenir. Siz değerli müşterilerimizi arayarak sizlerin belirlediği gün ve saatte halılarınızı teslim ediyoruz. Halı yıkama işleminden memnun kalacağınıza emin olduğumuz için bir sonraki seçiminiz yine Karabağlar halı yıkama firmamız olacaktır.

Karabağlar Halı Yıkama Firması

Çağımızda halı yıkamanın bir sektör haline gelmesi ve halı yıkama talebinin yüksek olması nedeniyle halı yıkamanın artık son teknoloji makinalar ile yapılma ihtiyaç haline gelmiştir. Bu sebeple yeni halı yıkama teknikleri geliştirilmiş ve teknolojiden azami ölçüde istifade etme zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Ülkemizde otomatik halı yıkama makinaları halı sıkma makineleri (santrfüj) toz alma makineleri, bir sanayi haline gelmiştir. Firmamız müşterilerine daha iyi ve hızlı hizmet verebilme misyonu ile tüm bu teknolojik gelişmeleri yakın takibe alarak müşterilerinin hizmetine sunma gayreti içerisinde bulunmaktadır. Karabağlar halı yıkama firması bu teknolojik makinelerden faydalanıyor olmak hem hizmet kalitemizi arttırmış hem de kapasitemizi geliştirmede birinci derecede etkili olmuştur.

Karabağlar halı yıkama fabrikamıza gelen halı yıkama siparişleriniz en kısa zamanda değerlendirilip bölgelere ayrılır. Halı yıkama servis araçlarımızla evinizden alınan halılarınız fabrikamıza getirilip halıların toz alma işlemi yapıldıktan sonra özel halı yıkama makinaları ile halıların yıkama işlemleri bittikten sonra, halı sıkma makinasında halılar sıkılır, bu işlemler halıların %90 kadar bölümü kuru çıkar ve kapalı özel kurutma odalarımızda halılar yanlamasına paslanmaz borulara asılarak kurutulur. Daha sonra halılarınız için özel yapım halı poşetleri ile paketlenir ve evinize teslim edilir, halı yıkama ödemelerinizi kolay ödeme seçenekleri ile kapınızda telim edildikten sonra ödemenizi yapabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA