Site Rengi

Bağlıca Halı Yıkama – Bağlıca Buharlı Halı Yıkama

05.11.2020
799
Bağlıca Halı Yıkama – Bağlıca Buharlı Halı Yıkama

Halılarınızı sıklıkla süpürseniz bile halılarınızın Bağlıca halı yıkama firması gibi profesyonel destek sunan halı yıkamacılar tarafından yıkanma ihtiyacı kullanıma bağlı olarak gelişmektedir. Halı yıkama işlemi mevsimlik yapıyorsanız arada halı silme çalışması yapmanız halılarınızın toz biriktirmesini engelleyecektir. Bağlıca halı yıkama firmamız tarafından halı silme işlemi için birkaç öneri tablosu bulunmaktadır.

Neden Bağlıca Halı Yıkama?

Zamanla biriken tozlar, evcil hayvan bulunan evlerde hayvanların kıl, tüy gibi atıkları, çocukların halı üzerindeki atıştırmalık atıkları, ya da sirkülasyon nedeniyle halıların üzerinde biriken atıklar aile sağlığını olumsuz etkilemektedir. Halı yüzeyinde biriken tozlar basmanın etkisiyle derinlere iner ve ev akarlarının üremesi için şahane bir ortam hazırlar. Bağlıca halı yıkama firması ile iletişime geçerek halıların derinlemesine işleyen kirlerden ve zararlı bakterilerden kesin olarak kurtulun.

Evde Halı Temizliği Yapılır Mı?

Evde halı yıkama yüzeysel temizleme işlemidir. Halılarınızın derinlemesine temizlenmesi için insan gücü üstünde güç gerektirir. Sık aralıklarla dokunan halı lifleri temizliği fırçalama ya da geleneksel yöntemlerle lif aralıklarının temizlenmesi imkansızdır. Hem kendinizi boşa yormuş hem de gereğinden fazla su, deterjan tüketimi yapmış olacaksınız. Dolayısıyla aile bütçenizi de zorlamış oluyorsunuz. Halı yıkama sonrasında vücudu hırpaladığınız için oluşan ağrılarda evde halı yıkamanın dezavantajı olmaktadır.

Bağlıca halı yıkama çalışmasını yılda en az iki kere yapmanız tavsiye edilmektedir. Halılarınızın yıkama zamanı gelmedi ama halılarınızı silmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken faktörler bulunmaktadır.

Evde Halı Yıkama

Evde Halı Yıkama

Evde Halı Nasıl Silinir?

Bağlıca halı yıkama ustaları tavsiyelerinden en önemlisi halınızın cinsine göre ürün seçimi yapın. İpek, Shaggy, el dokuma gibi halıları aynı ürünlerle temizlemeniz halılarınıza zarar verir.

🔹 Halı silme işleminde halı türü belirlenir ve halı türüne uygun ürünler seçilir. Bu ürünleri belirlemek için Bağlıca halı yıkama firmamızdan evinize gelen ekibimize danışabilirsiniz.

🔹 Halılarınızı ilk olarak elektrik süpürgesinin en yüksek ayarında süpürerek tozlarından arındırınız.

🔹 Ilık su ve halı türüne uygun halı şampuanıyla karıştırın.

🔹 Yumuşak dokulu bezlerden kullanın. Silme işleminde halı dokusunu korumak için sert ovalama işleminden kaçınınız.

🔹 Halınızın sadece lekeli bölgelerini temizlemek istiyorsanız karbonat mucizesinden yaralanabilirsiniz. Karbonat her ürün için en iyi leke çıkarıcı olarak kanıtlanmış doğal bir üründür. Halılarınızda oluşan lekeler için ağartıcı kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Bağlıca Halı Yıkama İşlemi

Halı Silme

Not: Ağartıcı kullanımı halınızın dokusunu ve rengini değiştirir ve kısa bir süre sonra liflerin içine işlediği için zamanla liflerde kopmalar ya da deformeler meydana gelir. Ayrıca ağartıcılar ağır kimyasal maddeler kullanılarak elde edilir. İnsan sağlığını tehdit eden kimyasallar ile sildiğiniz halılar uzun süre kimyasal kokmaya devam edecektir. Solunum rahatsızlığı bulunan bireyleri veya özellikle küçük çocuğunuzu olumsuz olarak etkileyecektir. Tabi evcil hayvan dostlarımızın sağlığını da unutmamak gerekir.

🔹 Halılarınızı sildiğiniz bezler halı silme işlemi sırasında halılara zarar vermemelidir. Sert, kalın, fırça şeklinde halı silme işleminden kaçınmalısınız. Mikrofiber ya da lifli yapıdaki yumuşak bezler halı silme bezleri alarak tercih edebilirsiniz.

🔹 Halı silme işlemini bitirdikten sonra Bağlıca halı yıkama firmamızın da en önemli konusu olan silinen halının kuruması işlemidir. Halı silme çalışmasında tam olarak sıkılmamış ıslak bez kullanmamalısınız. Halı içeriğine fazla su işlemesi halılarınız kurumasını zorlaştırır ve ev ortamında kurumayan halılar bir iki gün içerisinde kokmaya başlar. Islak kalan halıların içinde bakteri üremesi daha hızlı ve kolay gelişmektedir.

🔹 Halınızı sildikten sonra kuru, yumuşak dokulu bez yardımıyla halı kurulama işlemi yapılmalıdır. İmkanınız varsa halılarınızı balkon ya da müsait bir yerde bir iki saat havalandırmalısınız.

Bağlıca Yerinde Buharlı Halı Yıkama

Halı silme işlemi görüldüğü üzere zahmetli ve detaylı bir işlemdir. Eğer halılarınızın türü hakkında bilginiz yoksa nasıl silerim diye düşünüyorsanız ve zamanınız kısıtlıysa Bağlıca halı yıkama firmamızın yerinde halı yıkama servisinden hizmet talebinde bulunabilirsiniz. Düşünceniz sadece halılarınızı silmek ise yerinde buharlı halı yıkama çalışması yaptırabilirsiniz.

Buharlı Halı Yıkama

Buharlı halı yıkama kuru temizleme olarak düşünebilirsiniz. Halılarınızın dezenfekte edilmesi için seçebileceğiniz en kolay yöntemdir. Özellikle küçük çocukların bulunduğu ortamlarda yerinde buharlı halı yıkama önerilmektedir.

Halılarınızın derinlemesine temizlenmesi ve sağlığınızın korunması için Bağlıca halı yıkama firmamızı tercih edebilirsiniz. Yaptığımız başarılı işlemler ile Ankara’ da halı yıkama sektöründe en iyisini yapmak hedefimizdir. Bizlere olana güveniniz her zaman ilk çalışma önceliğimizdir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA