Site Rengi

Dikmen Halı Yıkama – Temiz Halı Yıkama

05.11.2020
686
Dikmen Halı Yıkama – Temiz Halı Yıkama

Dikmen halı yıkama ev ve işyerlerinde kullanılan halılar zamanla kirlenir ve ilk günkü görünümünü kaybeder. Halıların bakım ve temizliği hem iş yerleri hem de ev sağlığı için önemli bir detaydır. Halıların üzerinde zamanla biriken toz ve besin artıkları zararlı bakteriler için mükemmel yaşam alanı olur. Bu nedenle halılarınızın düzenli olarak Dikmen halı yıkama ve bakımını yapmanız sağlığınız için önemlidir.

Dikmen halı yıkama işlemlerinin tüm detaylarını ayrıntılı olarak yapar ve kaliteli hizmet garantisi sunar. Halıların bakımı ve temizliği konusunda halı türünü göz önünde bulundurarak %100 doğal ürünler kullanır. Doğal halı yıkama işlemiyle halılarınız ilk günkü görünüme ve sağlıklı kullanıma hazır hale gelir.

Halı Yıkama Temizlik ve Bakım Süreci

Dikmen halı yıkama firmamız ile irtibata geçerek halılarınızın temizliği konusunda destek alabilirsiniz. Halılarınız evinizden alındıktan sonra halı yıkama tesisine getirilir. İlk aşama da toz alma işlemi yapılarak halılarınız yıkanma aşaması için hazırlanır.

İkinci aşamada doğal anti-bakteriyel solüsyonlar ile halılar detaylı olarak yıkanır. Cihaz desteği, deterjan desteği halı türlerine uygun olarak belirlenir ve uygulanır. Çıkmayan inatçı lekeler için özel halı leke çıkarıcı şampuanlar ile yıkama desteklenir.

Üçüncü ve son aşama halıları kurutma ve bakım aşamasıdır. Kurutma işlemleri firmaların kendi geliştirdiği özel tekniklerle yapılır. En önemli aşama olan kurutma aşaması yapılan tüm işlemlerin belirleyici özelliği taşır. İtina ile kurutulan halılar yapılan temizlik işleminin kalitesini ortaya sunar. Yeteri kadar kurumayan halılar kokma ve halının dokusunda bozulma meydana getirebilir.

Halılarınızın temizliği derinlemesine yapıldıktan sonra sizlere belirtilen zamanda evinize teslim eder. Halılarınızı belirli periyotlarda yıkama yaptırıyorsanız halılarınızın temizliğinden emin olabilirsiniz. Temiz ve sağlıklı kullanım için halı bakımı ihmal edilmemelidir.

Halı yıkama aşamasında halılarınızın yıkandığı deterjanlar sağlık açısından önem taşır. Kalitesiz kullanılan malzemeler insan sağlığını tehdit edebilir. Halılarınızı yıkayan firmanın deterjan kullanımı olarak kullandığı ürünler hakkında bilgi isteyebilirsiniz. Dikmen halı yıkama doğal ve özel halı yıkama solüsyonları kullanmaktadır. İnsan sağlığına zararı olmayan ürünler ile yıkanan halılarınızı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Halı Yıkama Kimler Yapar?

Halı yıkama işlemi uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Geleneksel yöntemlerle yapılan halı yıkama hijyen açısından yetersiz kalır. Cihaz, özel aparatlar, deterjan kontrolleri yapılması halı temizliğinin belirleyici özellikleridir. Dikmen halı yıkama firması bünyesindeki halı yıkama personelleri alanında uzman tecrübeli ve bilgi deneyimi oldukça yüksek kişilerdir. Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek her gün kendimizi yeniliyoruz. Cihaz ve donanım kullanımı konusunda yeni teknikler üreterek kendimizi geliştiriyoruz.

Tarihi Halılar

Halı Yıkama Dikkat Edilmesi Gerekenler

Profesyonel ekip uzmanlığı kontrolü altında yapılan halı yıkama işleminde dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Öncelikle halı yıkama işlemi için halı türleri ayrılmalıdır. Aynı yöntem ve tekniklerle halı yıkama işlemi yapılamaz. Örneğin makine halısı ile el dokuma halısı aynı kurallar çerçevesinde yıkanmamalıdır. Halının türü halı yıkama türünü belirler. Bu ayrımı yapmak alanında uzman kişilerin yaptığı bir işlemdir.

Deterjan kullanımı da yine halı türüne göre belirlenmelidir. Doz ayarları, leke çıkarıcı sprey çeşitleri gibi kimyasallar halı cinsine göre kullanılmalıdır. Yünlü halıları sadece yün halı yıkama şampuanlarıyla, shaggy halıları shaggy halı yıkama şampuanlarıyla yıkanmalıdır. Deterjan karışıklığı yapılması halılarınızın liflerini bozarak görüntü estetiğinin dengesini değiştirir. Ayrıca halıların kumaşına zarar verir.

Halı yıkama aşamasına geçmeden önce Dikmen halı yıkama firmasının ilk aşaması olan toz alma işlemi mutlaka yapılmalıdır. Böylece lifler havaya kalkacak ve leke çıkarılması kolaylaşmış olacak. Tozlarından arındırılmadan yapılan yıkama işlemi yıkamanın zorlaşmasına neden olur.

Dikmen Halı Yıkama Önemli mi

Dikmen Halı Yıkama

Halılarınızın temiz görünmesi evinizin ya da iş yerinizin temiz görünüm kazanmasını sağlar. Dekoratif ve işlevsel ürünler olan halılar her zaman temiz kalmalıdır. Temizliğin insan sağlığı açısından önemli bir yeri vardır. Birçok hastalığın sebebi hijyenik olmayan ortamlardır. Günümüz teknolojisi ile temizlik işleri daha kolay ve sağlıklı yapılabilmekte. Her alanda olduğu gibi halı temizliği konusunda hizmet veren halı yıkama firmaları halılarınız için gerekli temizliği sağlamak için rekabet içindedir. Dikmen halı yıkama firmamız bu rekabet içerisinde öncü firmalar arasında yer alarak sizlere en sağlıklı halı yıkama hizmeti sunmak için en iyisini üretmeye gayret ediyor.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA