Site Rengi

Öveçler Halı Yıkama / Doğal Halı Yıkama

05.11.2020
798
Öveçler Halı Yıkama / Doğal Halı Yıkama

Halı yıkama günümüz koşullarında zorlu ev işlerindendir. Halıların derinlemesine temizlenmesi ve kurutma işlemleri için Öveçler halı yıkama gibi profesyonel destek gerektirir. Halılarınızın düzenli olarak yıkanması gerektiği gibi evinizde de halılarınızı korumanız gerekir. Düzenli olarak halı süpürme makineleri ile tozlarından arındırmak ya da silme işlemi yapmak halılarınızı korumak için alabileceğiniz tedbirleridir.

Halı Temizleme Ürünleri

Evlerimizde ya da bazı durumlarda iş yerlerimizde bile kullandığımız en önemli eşyalardan biri halılardır. Halılar aslında ne kadar temiz gibi görünseler de çok fazla kirlenen eşyalar arasındadır. Hatta ayaklarımızla yatağa girdiğimizde halılardaki kirler oraya da nakledilirler. Bundan dolayı halılar en az yılda 2 kere Öveçler halı yıkama firması ile yıkanmalıdır.  Halılar hangi ürünler ile temizlenir onlardan da bahsedelim. Halılar birçok şekilde ve bir sürü ürünler ile temizlenebilirler.

Evlerde halı temizliği yapılacaksa eğer genellikle halı temizleme fırçası kullanılır. Bu fırçalar genellikle sert kıllara sahip ufak boyutlarda ele sığan ürünlerdir. Bu fırçalar ile halılar ıslatıldıktan sonra fırçalanarak temizlenirler. Özellikle evde yapılan halı temizliği sırasında son zamanlarda ev tipi halı yıkama makinesi kullanılmaktadır. Bu makinalar hem şampuanlı yıkama yaparken hem de durulama yapıp halıda kalan suyu içerisine çekmektedirler. Halı yıkama firmalarında kullanılan halı temizleme ürünleri evde kullanılan ürünlerden çok daha farklıdır. Daha profesyonel çalışan makinalar ve evdekilerden çok daha farklı halı temizleme şampuanları kullanılmaktadır. Halılar özel makinalar ile yıkanır, tozları alınır ve kurutulurlar.

Halı silme işlemi yapacaksanız ılık su kullanmalısınız. Sıcak su halıların renginde değişime sebebiyet verir. Ayrıca lif dokularına zarar vererek tiftiklenme ya da kopma yapabilir. Silme işleminde kullanacağız deterjanlar doğal ürünler olmalıdır. Ağartıcı ya da ağır kimyasallar halılarda aşınma yapar ve bir süre sonra halılarınızın dokusu bozulur.

Evde Doğal Ürünler ile Halı Temizliği

Halılar evin giysisidir. Ama olmazsa olmaz olan halılar küf ve toz aktarları gibi pek çok mikroorganizma için de ideal barınaklardır. Dolayısı ile halı temizliği oldukça önemlidir. Peki kimyasal ürünler kullanmadan nasıl hijyen sağlayabileceğinizi biliyor musunuz?

✴ Evde yaşayanları ayakkabı ile içeri girmemeleri için ikna etmelisiniz.

✴ Haftada en az iki kere halılarınızı süpürgenin en güçlü ayarıyla süpürün.

✴ Oluşan lekelere hemen müdahale edin. Yalnız bu müdahaleler sert ya da ağır kimyasallalar ile yapılmamalıdır. Çünkü halınızın yüzeyinde olan leke sert ve ağır darbelerle derinlere iner ve daha imkansız hale gelebilir. Çıkmayan inatçı leke ise profesyonel Öveçler halı yıkama firmamızdan destek alabilirsiniz.

✴ Evdeki doğal ürünleri halılarınızı silmek için kullanın. Karbonat, sirke, soda, kabartma tozu gibi doğal ürünlerle karışım yaparak zararsız solüsyonlar hazırlayabilirsiniz.

✴ Alkol ya da hidrojen peroksit kullanarak lekelere müdahale edebilirsiniz. Ama önce halı türünü belirlemeli ve bu maddelerin halınızda kullanıma uygun mu bunu araştırmalısınız.

✴ Oluşan kötü kokular için kabartma tozu kullanın. Yalnız kokular çok ağır derecede ise halınızı profesyonel halı yıkatma yapmanız gerekebilir.

doğal halı temizleme

Halı Silme

Halı Yıkama Fiyatları Metrekare Hesabı

Halıların hemen hemen hepsinde kendi özelliklerini belirten ve kaç metrekare olduğunu yazan bir etiket bulunur. Lakin halının çok yıprandığı ya da uzun yıllar kullandıktan sonra yazının okunamadığı durumlar da olabilmektedir. Ya da etiketi hiç olmayan halı da halı yıkama firmalarına gelebilir. Sık sık halı yıkama makinası ile yıkanan halıların etiketleri de olmayabilir. İşte bu gibi durumlarda halı metrekaresi hesaplanır. Ufak bir matematik işlemi ile evdeki halınızın kaç m2 olduğunu kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle bir metre yardımı ile halınızın enini ve boyunu ölçmeniz gerekmektedir. Çıkan en ile boy metresini birbiri işle çarparak halınızın kaç metrekare olduğunu bulabilirsiniz. Halı yıkama firmaları da bu işlemi yaparak halıların kaç metrekare olduğunu hesaplamaktadırlar. Öveçler halı yıkama firması halı metrekaresini baz alarak fiyat hesaplaması yapar. Yani halınızın metrekaresi doğrultusunda halı yıkama fiyatları belirlenir. Hesaptan sonra halılarınızın halı yıkama ücretini hesaplayarak firmaya ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Halı yıkama ve halı bakımı çalışmalarını düzenli yapmanız sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için önemli bir ayrıntıdır. Öveçler halı yıkama firmamız halılarınız için en iyisini araştırarak her daim donanımlı olarak sizlere hizmet sunar. Ayrıca evde halı silme, halı bakımı işlemleri hakkında profesyonel ekibimize danışabilirsiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA