Site Rengi

Çukur Ambar Halı Yıkama – Çukurambar Halı Yıkama Hizmetleri

05.11.2020
734
Çukur Ambar Halı Yıkama – Çukurambar Halı Yıkama Hizmetleri

Çukur ambar halı yıkama firmamız teknolojiyi kullanarak derinlemesine halı temizliği yapar. Çukur ambar halı yıkama olarak Ankara’ da halı yıkama ihtiyacına hitaben hizmet veriyoruz.

Eski çağlardan günümüze kadar halı yıkama ev hanımlarının en zor işleri arasında yer almaktadır. Maximum seviyede insan gücü ve alan yeterliliği gerektiren zorlu bir işlemdir. Teknolojinin ilerlemesiyle insan gücü devre dışı kalmış son derece kuvvetli cihaz desteği ile halı yıkama işleminde üstün başarı elde edilmiştir. Evde halı yıkama işlemi tarihe karışmıştır. Çukur ambar halı yıkama sektörü bu zorlu iş yükünü ev hanımlarının üzerinden almak için hizmet vermektedir.

Ancak hala evlerde halı yıkama işlemine zorlu bir süreçle devam eden birçok ev mevcuttur. Halı, koltuk gibi yıkaması zor olan ağır eşyaların temizliği profesyonel çalışma gerektirir. Derinlemesine temizlik ve hijyen için insan gücü üstünde olan iş yükünü azaltan özel halı cihazları ve özel halı şampuanları kullanılmalıdır.

Çukur Ambar Halı Yıkama COVİD

Günümüzde COVİD-19 sebebiyle halı yıkama işlemleri firmalara yıkatma konusunda endişe bulunmaktadır. Temizliğine güvendiğiniz ve koronavirüs önlemleri alan firmalar için bu endişeye kapılmamak gerekir. Aksine bu günlerde temizliğin daha fazla ve derinlemesine yapılması sağlığınız için önemlidir.

Çukur ambar halı yıkama COVİD-19 virüsü için bütün gerekli tedbirleri üst seviyede tutmaktadır. Halılarınız veya koltuklarınız ayrı ayrı özenle halı dezenfekte ve halı yıkama işlemine tabi tutulmaktadır.

 Halı Yıkama

Halılar günlük kullanıma bağlı olarak tozlanır ve tozlanmaya bağlı olarak kirlenerek görselleri değişir. Bu nedenle evinizin her eşyasında olduğu gibi halıların da düzenli temizliğe ihtiyacı vardır. Uzman görüşlere göre halılar yılda en az iki kere yıkanmalıdır.

Toz ve kire maruz kalan halılar zamanla solunum hastalığı, halılarla temas sonucu deri haslığı gibi hastalıklara neden olur. Özellikle evinizde astım, alerji gibi solunum hastalıkları olan bireyler varsa durum daha da tehlikeli hal alabilir. Evlerde yapacağınız halı temizliği ile sadece yüzeysel temizlik yapabilirsiniz. Evinizdeki imkanlar kısıtlı olduğu için halılarda derinlemesine temizlik yapamazsınız.

çukur ambar halı yıkama hizmetleri

Halı Yıkama

 Çukur Ambar Halı Yıkama Sektörü Nasıl Çalışır?

Rutin olarak biline Çukur ambar halı yıkama aşamaları;

  • Evlerinizden ya da iş yerinden alınan halılara ilk olarak etiketle işlemi yapılır. Olası karışıklığı ve aksaklığı önlemek için yapılması mecburi olan yöntemdir. Kişiye özel verilen abone numaralı barkodlar halılara işlenir.
  • Etiketleme işlemi bittikten sonra halılar türlerine göre ayrılır. Ayrımı yapılan halılar toz arındırma işlemine gönderilir. Tozlarından arınmış halılar leke kontrolü işlemine gider.
  • Leke durumuna göre ayrılan halılar için kullanılacak deterjanlar ve deterjan miktarı ayarlaması yapılır. Leke yoğunluğuna göre halılar özel işlemlerden geçer. Bu işlemler sonrası lekeler %100 kaybolur.

Not: Çukur ambar halı yıkama firması olası bir durum olan leke çıkmama durumu için sizleri aranarak bilgi verir. Halılar leke kontrolünden sonra tespit edilen çıkmayacak lekeler mutlaka sizlere bildirilir. Sizlerin onayı alındıktan sonra yıkama işlemi başlar.

  • Ön eleme işlemleri bittikten sonra halılarınız yıkama aşamasına alınır. Halıların kir oranına göre deterjan ve doz ayarın halı yıkama ustaları tarafından itinayla yapar.
  • Her halı türüne ayrı deterjan uygulaması yapılır. Bir makine halısıyla el dokuma halısı aynı ürünle ve teknikle yıkanamaz. Bu ayrım da alanında uzman ekipler tarafından bilgi ve tecrübe deneyimi ile yapılır.
  • Yıkama işlemi tamamlanan halılar kurutma alanına tek tek yerleştirilir. Üst üste halı kurutma işlemi kesinlikle yapılmaz. Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında halılarınız tek tek yıkanır ve kurutulur.
  • Kuruyan halılarınız kontrol aşamalarından geçtikten sonra sizlere bilgi vererek yine sizlerin onayıyla evlerinize teslim edilir.

Not: Yukarıda sayılan halı yıkama aşamaları tüm kurumsal halı yıkama firmaları tarafından uygulanan aşamalardır. Merdiven altı işletmelerde bu uygulamalar ya eksik ya da yanlış yapılmaktadır. Profesyonel Çukur ambar halı yıkama firmaları bu aşamaları mutlak titizlik ve hijyen için eksiksiz yerine getirmesi gerekmektedir.

Halılarınız Neden Halı Yıkama Yapılmalı?

Halıların uzun ömürlü ve canlı görünüme sahip olması için periyodik halı bakımı yapılmalıdır. Kullanıma bağlı olarak veya yanlış temizleme yöntemi kullanarak halılar deforme edilebilir. Yanlış kimyasal kullanımı, bakım yapılmaması, kullanılan yanlış teknikler halıların renk atma ya da bozulma durumuna sebebiyet verebilir. Çukur ambar halı yıkama firmaları bu alanda sizlere yardımcı olabilir.

Halılar Hangi Sıklıkla Yıkanmalı?

Halılarınızı yılda en az iki kere halı yıkama yapılmalıdır. Böylece halılarınız daha uzun ömürlü ve canlı görünümde kalacaktır. Kurumsal firmalar tüm halı türlerine uygun cihaz ve deterjan kullanımına dikkat etmektedir. Ayrıca zaman tasarrufu için halı yıkama çalışması uygun bir yöntemdir. Evlerde yıkanan halılara göre daha kısa sürede temizlenir, kurur ve sizlere teslim edilir.

Halı Yıkama Fiyatları

Halı yıkama fiyatları halı türüne ve ebadına göre değişkenlik gösterir. El dokuması, ipek halı, makine halısı gibi çeşitli türleri olan halılar ortalama fiyat politikası baz alınarak hesaplanır. Halı yıkama fiyatları bilgisi için firmaları arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Her firmanın ücretleri farklıdır. Bunun nedeni ise kullanılan malzemeler ve yapılan işçilik farklılığıdır.

 

Ülkemiz halı yıkama firmalarında kullanılan şampuan, makine, ekipmanlar üretimi ile kendini ispatlamış, dünya çapında hizmet veren markalar bulunmaktadır. Çukur ambar halı yıkama sektörü ihtiyaç talebinden aldığı güçle yüksek kalite standartlarına ulaşmıştır. Halıların derinlemesine temizlenmesi için doğru sıralamayla ve uygulamalarla en doğru sonuçlar elde edilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA