Site Rengi

Batıkent Halı Yıkama – Batıkent Halı Yıkama Uzman Ekip Kadrosu

05.11.2020
658
Batıkent Halı Yıkama – Batıkent Halı Yıkama Uzman Ekip Kadrosu

Batıkent halı yıkama profesyonel ekip kadrosu ile Ankara’ da halı yıkama hizmeti vermektedir. Temizlik evimizin ve yaşam alanlarımızın basite alınmaması gereken durumlardır. Evinizde bulunan koltuklar, halılar, yataklar profesyonel hizmet alınması gereken temizlik işlemleridir. Ev imkanları sınırlıdır ve insan gücünün yeterli olmadığı iş alanlarıdır. Halı yıkama işleminde kendi sağlığınız gibi ev sağlığını da göz ardı edilmemelidir. Batıkent halı yıkama bu esasları dikkate alarak en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

Halı Yıkama Neden Yapılır?

Halı yıkama işlemi belirli periyotlarla sağlık ve hijyen açısından düzenli aralıklarla yıkanması gerekir. Halı yıkama işlemi halıların içsel kirliliğini, görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için önemli çalışmadır. Halı içeriğinde biriken mayt ve tozlar insan deri akıntıları, yemek artıkları, biriken çeşitli tozlarla beslenirler ve çoğalırlar. Halı yıkama hijyen ve derin temizlik olarak profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Batıkent halı yıkama sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için tüm mayt ve bakteri üremelerinin önüne geçer.

Halı yıkama işlemini Batıkent’de profesyonel anlamda yapan firma Batıkent halı yıkama firmasıdır. Halı yıkama çalışması basite alınacak bir iş olmadığı gibi dikkat ve özen istemektedir. Batıkent halı yıkama firmasının Batıkent’li müşterilerine tavsiyesi halılarınızı en az 6 ayda bir yıkama işleminden geçirmeli ya da yılda bir yıkama işlemi yaptıracaksanız halılarınızı belirli periyotlarda muhakkak kendiniz dezenfekte verici kimyasallarla silme yapmanız gerekmektedir.

Neden Halı Yıkama?

Batıkent Halı Yıkama

Halı Silme Yöntemleri

Halılarınızı silmek için kullanabileceğiniz yöntemleri Batıkent halı yıkama firması tarafından en uygun olanlarını siler için derledi.

🔸 Yılda bir kere Batıkent halı yıkama yaptırıyorsanız halılarınız uzun süre yıkanmayacağı için aralıklı olarak silinmelidir. Bilinçli olarak yapılan halı silme işleminde kullanacağınız yöntemler halılarınızın deforme olasılığını belirler.

🔸 İlk dikkate almanız gereken halıları silerken kaynar su, ağartıcı ve ağır kimyasallardan kaçınmalısınız. Çünkü bu ürünler halılarınızın dokusuna zarar verir ve halı ömrünü kısaltır.

🔸 Halılarınızı süpürerek tüm tozlardan arındırın. Küçük çocuklu ve evcil hayvanların bulunduğu halılar daha çabuk tozlanır ve halı silme işlemi öncesi bu tozların temizlenmesi gerekir.

🔸 Halılarda kullanıma bağlı olarak bölgesel halı lekelenme olabilir. Bu halı lekeleri çıkarmak için ağartıcı kullanmayınız. Karbonat ile halı leke çıkarma konusunda sizlere kolaylık sağlamaktadır. Yarım çay bardağı suyla karbonatı karıştırarak macun kıvamına getirin. Lekeli bölgelere bu macunu sürün ve 10 dakika bekletin.

Lekeli Halı Silme

🔸 Halı silme işlemi için lekelerin çıkmasını bekleyin. Lekeler çıktıktan sonra genel halı silme işlemine başlayabilirsiniz. Ilık su, halı dokusuna uygun bezler, deterjan olarak beyaz kalıp sabun veya arap sabunu kullanabilirsiniz. Halı dokusuna zarar vermeyecek şekilde hassas uygulamalar ile silme işlemi temizleninceye kadar devam edilir.

🔸 Halı silme bittikten sonra halılarınızın kuruması gerekir. Nemli kalan halılar bakteri üretir ve koku oluşturur. Be nedenle kuru bir bez yardımıyla halının tüm ıslak yüzeyi silinmeli ve imkan varsa halı havalandırılmalıdır.

Not: silinecek halı el dokuma halısı ise bu konuda profesyonel uzmanlara danışmanızı tavsiye ediyoruz. El dokuma halısı daha detaylı ve hassas temizlik gerektirir. Aksi halde el dokuma halıları çabuk yıpranabilir. En garantili yöntem ise el dokuma halılarınızı Batıkent halı yıkama firmasına vermeniz olacaktır.

Halı Yıkama Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her halı türüne göre özel yöntem ve halıya özel şampuanlar kullanılmalıdır. Bu ayrımı yapmak için konu hakkında detaylı bilgi ve tecrübe sahibi olunmalıdır. Kurumsal Batıkent halı yıkama firması gelişen teknolojiyi takip ederek kendini sürekli yenilemektedir. İş prensipleri, sistematik çalışma, teslim aşamalarının etiket sistemlerle yapılması için yeterli donanım ve yeterli tecrübeye standartları dikkate alınmaktadır.

Çoğu evlerde halı yıkama işlemini sadece görüntü kirliliği için yapılmaktadır. Bu düşünceyle yapılan halı yıkama hijyenik olması beklenemez. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığınızı düşünüyorsanız halı yıkama işlemini halınıza hijyen katmak adına deneyimli işini bilen halı yıkama firmalarına yaptırmalısınız. Halı yıkama işinde anti-bakteriyel halı yıkama işlemi halıdaki mikrop ve bakterilerle mücadele için önemli şartlardandır.

Batıkent halı yıkama

Batıkent Halı Yıkama

Halı temizliğinde güvenilir bir firmamı arıyorsunuz? Güvenilir firma nasıl çalışır? Halılarım güvenilir ellerde mi? Halı yıkama sonrası halılarım nasıl olacak? işte tüm bu soruların cevabı bizlerde halı yıkama konusunda bizlere güvenebilirsiniz. Halı ve koltuk temizliğinde anti-bakteriyel bir sistem kullanan Batıkent Halı Yıkama sizlerin ve ailenizin sağlığı için anti-bakteriyel sisteme önem verir. Her türlü halının temizlenmesinden beklenen başarılı neticeyi elde etmek için uzmanlık gerektiren koşulları oluşturmak gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA