Site Rengi

Halı Yıkama Ücretleri / Halı Yıkama Fiyat

Halı Yıkama Ücretleri / Halı Yıkama Fiyat

Halı yıkama firmaları günümüze kadar pek çok boyut değiştirerek bugünlere gelmiştir. Her firma kendi çapında yıkama metotları geliştirmiş ve uygulamıştır. Halı yıkama ücretleri bu uygulamalara göre firmalar tarafından belirlenmektedir.

Eski zamanlarda halı yıkama bu kadar popüler olmazken halı yıkama çalışmaları evde geleneksel yöntemlerle yapılmaktaydı. Bu durumda çok fazla su israfı, zaman ve iş yükü fazlalığı gerektirirdi. Teknolojinin gelişmesi, mekanların kısıtlı olması ve talebe göre halı yıkama firmalarının artmasıyla evde halı yıkama tarihe karışmak durumunda kalmıştır.

Günümüzde pek çok farklı halı modeli ve dokusu olduğundan hepsinde farklı yıkama metotları uygulanır. Her halıya uygun deterjan uygulaması yapılır. Halı yıkama fabrikalarına ulaşan halılara sırasıyla temizlik metotları uygulanmaktadır. Bu metotlar ilk etap olarak toz kaldırma işlemidir. Toz alma işlemi halı yıkamanın olmazsa olmaz kuralıdır.

Halı Yıkama Ücret Farklılığı Politikası

Halı yıkama ücretleri kullanılan araçlar, su fiyatı, elektrik, iş gücü temel alınarak halının metrekaresi baz alınarak ortalama fiyat çıkarılır. Günümüz şartlarında elektrik fiyatlarının yüksekliği araçlar için kullanılan mazot fiyatları da göz önünde bulundurduğumuzda ortalama bir halının metre karesi 3₺ ile 10 ₺ arasında bir fiyata tekabül etmektedir. Bu fiyat altında yıkanan halılarda hijyen eksikliği ve kalitesiz yıkama bulunmaktadır.

Birçok halı yıkama firmasına gönderdiğiniz halılar temiz olmak yerine daha pis şekilde geri getirilmektedir. Eğer birden fazla halıyı yıkamaya verecekseniz mutlaka halı yıkanan yerini ve halınızın hangi şartlarda ne şekilde yıkandığını görmenizde fayda var.

Ayrıca yıkatmak istediğiniz halıların özelliğine göre de halı yıkama ücretleri değişmektedir. Her halı aynı metrekare fiyatla yıkanmamaktadır. Isparta, hereke gibi el dokuma halıların ve el dokuma kilimlerin, yün halıların metrekare yıkanma fiyatı yaklaşık olarak 10₺ ile 25 ₺ arasındadır. Günümüzde daha sık tercih edilen makine halısı, shaggy halılarda metrekare 3₺ ile 15₺ arasında değişim göstermektedir. İpekten dokunmuş, ya da halısı ile ünlü olan ülkelerden getirilmiş İran halısı, hint kilim, Çin halısı gibi özel ürünlerde fiyat farkı biraz daha fazla olmaktadır. Bu tür halıların ortalama metre karesi 9₺ ile 35₺ den yıkanmaktadır.

 

Halı Türleri

Özel halılarınızı yıkatmaya karar verdiğinizde mutlaka tercih edeceğiniz firmaya bu halıları yıkayabilecek tecrübeye sahip ustaların olup olmadığını sorun. Çünkü tecrübesiz ellerde halınız geri dönüşümsüz sorunlarla karşılaşabilir. Özellikle el dokuması ve yün halılarda renk karışımı olması halinde renkler eski haline getirile biliyor mu? Taahhüt ettiği gün ve zamanda halıyı teslim edebiliyor mu? Bunlar halı yıkama konusunda önemli hususlardır. Halı Yıkatmadan önce halı yıkama ücretleri yanı sıra müşteri memnuniyeti ve hijyen konusunda da araştırma yaparak halılarınızı yıkatın.

Neden Profesyonel Halı Yıkama Hizmetini Tercih Etmeliyim?

Halı yıkama işlemini ev ortamında gerçekleştirmeye çalışmak, başlı başına külfetli bir iş olduğu gibi, çok fazla su sarfiyatı anlamına da gelir.  Evde yapılan temizlikte halının tam anlamıyla durulanabilmesi için gereğinden fazla su kullanılır.
Bu nedenle evde halı temizlemenin yol açtığı bedensel yorgunluğun yanı sıra, ekonomik olarak zarara da yol açmaktadır. Üstelik derinlerde yer alan inatçı toz ve kirler evde yapılan yıkama uygulamasıyla tamamen arınmazlar.
Tam manasıyla temizliğin sağlanabilmesi için halı yıkama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Siparişinizi oluştururken halının türü ve metrekaresi bilgilerini girdiğinizde halı yıkama ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca halı yıkama firmalarının destek hattını arayarak halı yıkama ücret bilgisi alabilirsiniz.

Halı Yıkama Ücretleri Neden Farklıdır?

Halı temizliği söz konusu olduğunda akla gelen ilk soru halı yıkama ücretleri neden farklıdır? Halı yıkama ücreti nasıl hesaplanır sorusuna verilebilecek en iyi cevap bu hizmetin fiyatının halının türüne bağlı olduğudur. Her halıda aynı uygulamalar yapılamadığı ve aynı ürünler kullanılamadığı için fiyatlarının farklılık göstermesi çok normaldir.
Özellikle shaggy halıları yıkama işlemi zor ve uğraştırıcıdır. Özel makinelerin kullanılması gerekir. İpek halılar ve İran halısı olarak bilinen halı türlerinde de hassas işlemler gerçekleştirmek gerekir. Kullanılması gereken temizlik ürünleri de birbirinden farklıdır. Halıların hem türü hem de metrekaresi birbirinden farklı olduğu için ücretlerde de farklılıklar meydana gelir.

Halı yıkama ücretleri aşağıdaki faktörlere bağlı olarak değişir.

✴ Halının türü

✴ Halı yıkamada kullanılan ürünler

✴ Halı türüne göre uygulanan işlem

✴ Halının metrekaresi

Halı yıkama ücretleri hesaplaması için tüm bu faktörlerin belirleyici rol oynayacağının göz önünde bulundurulması gerekir. Halı yıkama ücretlerini belirleyen ilk unsur halı metrekaresidir. Ücretler hesaplanırken halı metrekaresi baz alınarak hesaplanır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA