Site Rengi

Ankara Halı Yıkama Tavsiye / En İyi Halı Yıkama Tavsiye

Ankara Halı Yıkama Tavsiye / En İyi Halı Yıkama Tavsiye

Ankara halı yıkama tavsiye olarak doğru ve bilinçli bir halı yıkama işlemini yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktalar, tüyolar, ipuçları bilmenizde fayda olacak hususları bilmenizde yarar var. Madde olarak kullanılan ürünlerin halınızın kötü doğru olmayan yöntemlerle yıkandığından şüphe etmeniz için tavsiyelerimiz şunlar olacaktır. Bunlardan biri ile karşılaşırsanız halınızı verdiğiniz halı yıkama firmasının yanlış işlemler uyguladıklarından emin olabilirsiniz.

Halı Yıkama Tavsiye ve Önerileri

Halı yıkandıktan sonra ağarmış, aşırı beyazlamış ise bunun nedeni halı yıkama firmasının kullandıkları kimyasallardır. Çok büyük ihtimalle çamaşır suyu, kostik soda kullanılmıştır. Birçok halı yıkama firması bunları kullanmaktadır.  Böyle bir sonuç ile karşılaşırsanız halı yıkama firmasının doğru işlem yapmadığını anlayabilirsiniz.

Halı yıkandıktan sonra çok sert ise bununda nedeni yine sert kimyasallar kullanmalarıdır. Ağır kimyasallar halının yumuşaklığını bozar, çoğu halı yıkama firması yaptıkları bu işlemin müşteri tarafından fark edilmemesi için sonra yumuşatıcı katmaktadırlar. Böyle bir durumla karşılaşırsanız firmanın doğru işlem yapmadığından emin olabilirsiniz.

Halı yıkandıktan sonra halının farklı bölgelerinde renk ayrımının olması. Buda yine kullanılan kimyasal ile ilgilidir. Ağır kimyasal kullandıklarından emin olabilirsiniz. Halının bir kısmına fazla kimyasal yedirdiklerinden ve o kısımda fazla işlem yapmalarından kaynaklanmaktadır.

Halıda kusma var ise; halıda bölgesel veya noktalanma şeklinde leke kusmalar var ise, bu en çok Nepal halılarda karşılaşılan bir sorundur. Akrilik iplik yapısından dolayı tam anlamı ile içerideki kirler çıkarılmadığından halı kuruduktan sonra yumuşak olan iplik yay gibi yüzeye doğru gerilir ve gerilirken bu lifler kendileri ile birlikte içerisindeki kiri ve lekeyi de yüzeye çıkarırlar. Bu durumda doğru halı yıkama firması ile çalışmadığınızdan emin olabilirsiniz.

Halıda gevşeme yaylanma var ise genelde yıkama esnasında kullanılan fırçanın türü ve kullanma şekli ile alakalıdır. Bilinçsiz yapılan işlem sonucu ortaya çıkmaktadır. Kiri veya lekeyi çıkarmak için aynı bölgede fazla ovalama sonucu halı yıpranmakta ve yaylanma, gevşeme olmaktadır.

Halılar yıkandıktan sonra eskisine göre çok daha çabuk kirleniyorsa yine kullanılan ağır kimyasal etkisi gözlenmektedir. Ağır kimyasallar uygulanan kir tutmama özelliği bozar ve halılar eskisine göre çok daha çabuk kirlenir. Ayrıca tam olarak çıkarılmadıklarında da kuruduklarında yapışkan gibi kiri çekerek daha çabuk kirlenmesine neden olurlar. Buda yanlış halı yıkama firması seçildiğinin göstergesidir.  En önemli Ankara halı yıkama tavsiye ve dikkat etmeniz gereken husustur.

Halılarınız Ankara Halı Yıkama İçin Değerli

Halının ömrünü etkileyen en önemli faktör doğru yıkanıp yıkanmama ve bakımının düzenli aralıklarla yapılması işlemidir. Ankara halı yıkama olarak bilgilendirmek amacı ile kısaca değinmek istedik. Bunlar belli başlı yanlış işlem uygulama ve hatalardır, bunların dışında yine birçok faktör vardır.

Yüksek mevlalar ödeyerek aldığınız halınız için doğru halı yıkama firması seçerken çok dikkatli olunuz. Ankara halı yıkama firması ile çalışmanızda bu sorunların hiçbiri ile karşılaşmazsınız.

Halı Bakımı

Ankara halı yıkama personelleri gerekli eğitimlerini almış, her halının türüne göre farklı, en doğru işlemi uygulamaktadırlar.  Ankara halı yıkama tavsiye yöntemleri uygulayarak kullanılan son teknoloji ekipmanlarımız, gerekse kullandığımız özel solüsyonumuz, çalışan profesyonel teknisyenlerimiz halılarınızı en doğru en sağlıklı yıkama yöntemi ile yıkarız. Ankara halı yıkama tavsiye ile yıkanan halılar daha derinlemesine temizlenir ve daha uzun süre temiz kalır, ayrıca içerisinde hiçbir bakteri, mantar, küf bırakmadığından daha sağlıklıdır.

Yaz sonu temizliği yapan ev hanımları Ankara halı yıkama tavsiye notlarını okuyarak bilinçli halı yıkama yaptırabilirsiniz. Bütçenize uygun halı yıkama fiyatları ile kaliteli hizmet imkanı halı yıkama Ankara firmamızdan talep edebilirsiniz.

Fabrikamızda bulunan son sistem halı yıkama cihazlarıyla Ankara halı yıkama tavsiye notlarını eksiksiz uygulayarak hizmet sunmaya devam ediyoruz. Halı yıkama profesyonel bir işçilik ister. Deneyim ve bilgi birikimi gerektirir. Derinlemesine ve sağlıklı halı yıkama Ankara halı yıkama firmamızın bünyesinde Ankara halı yıkama tavsiye ve önerilerine uygun yapılmaktadır. Her aşama ayrı ayrı ve detaylı olarak işlenir. Ankara halı yıkama, kontrol ve paketleme işlemlerini titizlikle yaptıktan sonra sizlere teslim aşamasını gerçekleştirir. Halılarınızın daha temiz olması için bizlere iletmek istediğiniz fikir ya da önerilere açığız, rahatlıkla bizlere Ankara halı yıkama tavsiye önerilerinde bulunabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA