Site Rengi

Koltuk Temizlik – % 100 Koltuk Temizliği

13.01.2021
995
Koltuk Temizlik – % 100 Koltuk Temizliği

Firmamız koltuk temizlik çalışması yaparak koltuklarınızı derinlemesine temizleyerek sağlıklı koltuk kullanımı sağlıyor. Yoğun kullanıma bağlı olarak kirlenen koltuklar için yapılan koltuk temizlik işlemi ev hanımları için oldukça zordur. Bu nedenle koltuk temizlik işleminin uzman koltuk yıkama firmasıyla yapılması sizleri bu zorlu işten kurtarmak için ideal bir yoldur. Koltuk yıkama işleminin derinlemesine koltuk temizlik ve hijyen sağlaması ancak profesyonel koltuk yıkama firmaları tarafından yapılmasıyla mümkün olur. Hem profesyonel yıkama hem de uygun koltuk temizliği fiyatları ile koltuklarınızı koltuk yıkama firmamıza güvenle teslim edebilirsiniz.

Evde Koltuk Temizlik Nasıl Yapılır?

Evde koltuk temizlik nasıl yapılır? Koltuk temizliğine başlamadan önce ilk aşamada bir ön hazırlık gerekmektedir. Bu, koltuğunuzu bir sonraki aşama için uygun hale getirecektir. Ön hazırlıkta uygulayabileceğiniz adımlar bulunmaktadır.

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Koltuk Temizlik Çalışması

🔸 Birinci adım: Elektrik Süpürgesi ile Toz Alma

Koltuğunuzu derinlemesine koltuk temizlik işlemi için temizlemeden önce, yüzeydeki ya da yastık aralarındaki tozlar, kırıntılar ve ufak parçaları almak gerekir. Her şeyden önce elektrik süpürgesi ile koltuğunuzu yüksek seviyede vakumlayınız. Koltuğun ulaşamadığınız çok dar kısımları için elektrik süpürgenizin borusuna takılan ince aparatlardan kullanabilirsiniz. Eğer yastıklar çıkarılabiliyorsa, hepsini mutlaka elektrik süpürgesi ile çekiniz. Koltuklardan tüm yastıkları alıp, koltuğun gövdesini de elektrik süpürgesi ile temizleyiniz.

🔸 İkinci adım: Fırça ile Koltuk Yüzeyleri Hazırlama

Koltuk temizlik işlemine başlamadan önce kullanabileceğiniz yöntemlerden biri de sert tüylü fırçalardır. Koltuğunuzun yüzeyindeki tüm topakları, toz kitlelerini, kırıntıları fırçalayarak toplayınız. Eğer koltuğunuzun yüzeyine biriken tozlar yapışıyor ve fırçaya gelmiyorsa, daha sivri tüyleri olan bir fırça ile koltuğun kumaşına zarar vermeden sertçe fırçalamaya devam ediniz. En sonunda biriken tozları elektrik süpürgesi ile çekiniz.

🔸 Üçüncü adım: Tüy Toplayıcı ile Detaylar

Hayvan severlerin büyük sorunlarından biri koltukta kalan ve elektrik süpürgesi ile çekilemeyen evcil hayvan tüyleri. Koltuğunuzun derinlemesine temizliğine geçmeden önce mutlaka yapılması gereken işlemlerden biri de eğer bir evcil hayvanınız varsa tüy toplamaktır. Mağazalardan satın alabileceğiniz tüy toplayıcılar var. Bu tip tüyleri başka bir pratik yolla temizlemek pek mümkün olmuyor. Bu yüzden eğer evinizde bir hayvan besliyorsanız, mutlaka koltuklarınız için bir tüy toplayıcı edinmelisiniz.

🔸 Dördüncü adım: Sert Yüzeyler

Koltuk temizlik tüm yüzey temizliğine başlamadan önce, mobilyanın sert yüzeylerini; ahşap ya da metal gibi olan kısımlarını silmelisiniz. Marketlerde satılan temizleme sıvılarını temiz ve yumuşak bir bez yardımıyla yüzeylere uygulayabilirsiniz. Bunun dışında sprey sıvıları bir kağıt havluya sıkarak, koltuğunuzun sert yüzeylerinin tozunu alabilirsiniz.

🔸 Beşinci adım: Koltuğun Kumaşını Tanımak

Koltuğunuzun kumaşının cinsine göre yıkama ve koltuk temizlik talimatları mutlaka belirtilmiştir. Temizliğe başlamadan önce bu bilgiyi edinirseniz, işiniz çok kolaylaşacaktır. Mobilya üreticilerinin kullandığı, uluslararası standart kumaş temizleme kodlarını bilmek ve takip etmek gerekmektedir.

Profesyonel Koltuk Temizlik

Kirlenen koltuklarınızın temizliği ve bakımı koltukların ömrünü uzatan işlemlerdir. Profesyonel koltuk temizlik hizmeti almanız sağlıklı koltuk temizlik işlemi yapabilirsiniz. Bu ihtiyaçlar nedeniyle, profesyonel temizlik şirketlerinin aktif bir şekilde temizlik sektöründe bulunması bir zorunluluk halini almıştır. Profesyonel koltuk temizlik firmamız, güler yüzlü, işinin ehli ve sürekli aynı işleri yaptığından duruma hâkim personeliyle, istenilen tüm temizlik ihtiyaçlarına etkin çözümler sunabilmektedirler.

 Buharlı Koltuk Temizlik İşlemi

Son teknolojik model makineler kullanılarak yüksek derece sıcaklık seviyelerinde buhar üreterek buharlı koltuk temizlik işlemi çalışması yapılır. Yüksek sıcaklıklardaki bu buhar kiri, yağı ve her nevi pisliği söküp atarken temizlediği alana hiçbir zarar vermemektedir. Ayrıca buharın oluşturduğu nem ve ıslaklık çok kısa sürede kurumaktadır. Hiçbir zararlı kimyasal kullanmadan sadece su buharının gücüyle yapılan bu doğal koltuk temizlik, son yıllarda yapılan temizliğe yönelik teknolojinin en üst seviyelerinden biridir. Aranan doğal hijyene bu makineler sayesinde ulaşılmıştır.

Koltuk temizlik çalışması düzenli olarak yapılması gereken bir işlemdir. Sağlık açısından zararlı olan mikroorganizmaların üremesini engellemek amacı ile belirli aralıklarda koltuk temizlik yapılmalıdır. Koltuk temizlik evde yukarıda belirttiğimiz gibi yapılmalı ve eğer kumaş hakkında uygulama bilginiz yok ise bu işi uzman koltuk temizlik yapan firmamıza devredebilirsiniz. Yapacağınız yanlış uygulama koltuğunuzun deforme olmasına neden olacaktır. Ayrıca koltuklarınızı yeteri kadar kurutmazsanız nemli kalan bölgeler bakterilerin üremesine neden olur. Bu nedenle koltuk temizlik çalışması profesyonel ekip ile yapılmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA