Site Rengi

Bozyaka Halı Yıkama / Halı Yıkama Önemi

01.01.2021
839
Bozyaka Halı Yıkama / Halı Yıkama Önemi

Bozyaka halı yıkama olarak bütçemizden belli bir miktar ayırarak, belki de bütçemizi zorlayarak aldığımız halılarımızın uzun ömürlü ve dayanıklı olması için bakımlarına halı bakımı konusuna özen göstermek halıların kullanım ömrünü arttırır ve başlangıçtaki hoş görünümlerinin uzun süre devam etmesini sağlar. Kullanılmayan halılar rulo halinde ve rutubetsiz bir ortamda muhafaza edilmelidir. Halıyı elektrik süpürgesiyle düzenli olarak süpürmek ve bu esnada süpürgeyi halının tüyleriyle paralel yönde kullanmak da halılarınızı korumanızı sağlayacak yöntemler arasındadır. Bozyaka halı yıkama ekipleri halılarınızı profesyonel olarak yıkar ve halılarınızı korumanızda sizlere destek olur.

Halı Kullanımı Önerileri

Halılar yaşam alanlarında en çok kirlenen ve toz alan eşyalardır. Halılarınızın uzun ömürlü olması için Bozyaka halı yıkama firmamız sizlere halı kullanımı önerileri sunmaktadır. Halıya dökülen sıvıları vakit kaybetmeden kağıt havlu veya benzer bir malzemeyle emdirmek, halıya dökülen katı bir maddeyi bir kaşık yardımıyla yine zaman kaybetmeden almak ve halı temizliği için çamaşır suyu, sirke, deterjan gibi malzemeler kullanmamak gerekir. Halılarınızın üstündeki ağır eşyaların yerlerini zaman zaman değiştirmeli ve halı üzerinde bıraktıkları izleri de yumuşak bir fırçayla fırçalamalısınız.  Halılarınızı korumanız ve bu konudaki Bozyaka halı yıkama tavsiyeleri uygulamanız halıları daha uzun süre kullanmanızı sağlamaktadır.

Halıları çırpmaktan ve dövmekten kaçınmak, rutubetten ve evcil hayvanların atıklarından korumak, halıya 50 derece ve üstünde sıcaklığa sahip sıvılar veya materyalleri temas ettirmemek, halı yüzeyinde oluşan lekelere hemen müdahale etmek, titizlikle uygulanması gereken halı bakımı tavsiyeleri arasındadır.

Bozyaka Halı Yıkama Önemi

Bilimsel araştırmalara göre kirli halılar bazı hastalıklara ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Dışarıdan getirdiğimiz tozlar, yiyecek-içecek ve diğer döküntüler, insan derisinden dökülen ölü deri parçaları, bazı ortamlarda halının üzerine ayakkabıyla basılması ve diğer etkenler, halıları zamanla bir toz ve mikrop yuvası haline getirebilir. Bu durum özellikle astım ve nefes darlığı gibi rahatsızlıkları olanlar ve alerjik bünyeli kişiler üzerinde olumsuz etkiler oluşturur. Evlerde yapılan halı temizleme uygulamaları yüzeydeki kirlerin ortadan kaldırılmasını ve temiz bir görünümü sağlasa da derinlemesine ve antialerjik bir temizliği sağlayamaz. Derinlemesine temizliğin sağlanması için profesyonel Bozyaka halı yıkama firmasına başvurmak gerekir. Birçok evde halılar bebekler ve çocuklar için bir nevi oyun parkıdır. Profesyonel Bozyaka halı temizliği uygulamaları sonucunda halılarınız tam anlamıyla temiz ve bakterilerden kurtarılmış bir hale gelir ve çocuklarınız halıda oynarken rahatsızlık duymazsınız. Halılarınızın yüzeysel temizliğini mutlaka yapmalı, üstlerine bir şey döküldüğünde hemen müdahale etmelisiniz. Fakat iş bakterilerden arındırmaya ve derinlemesine bir temizlik sağlanmasına geldiğinde profesyonel Bozyaka halı yıkama firmasına ulaşmalısınız.

Bozyaka Halı Yıkama

Bozyaka Halı Yıkama Nasıl Çalışır?

Bozyaka halı yıkama sektöründe teknolojik donanıma sahip, son teknoloji harikası tam otomatik halı yıkama makinaları ve uzman ekipleriyle İzmir’in birçok bölgesine hizmet vermektedir. Halılarınız fabrikamıza getirildiği anda kayıt altına alınır ki biz buna barkotlama işlemi diyoruz karışıklık olmaması için yapılan bir işlemdir. Daha sonra halılarınız özelliklerine göre ayrılır. Çünkü her halının kendine özgü yıkanma şekli vardır. Eğer bütün halıları aynı kalitede ve aynı cins gözüyle görürseniz yıkama işleminde aynı olacağından halalarınız zarar görebilir ve hatta kullanılmaz hale gelebilir. Biz bu yüzden halıları cinsine göre ayırıp gerekli yıkama işlemlerine tabii tutmaktayız. İşimizi severek ve isteyerek yaptığımız için Bozyaka halı yıkama hizmeti isteyen müşterilerimiz hiç sıkıntı çekmeden bizlere ulaşıyor. Bozyaka halı yıkama ücretsiz servis imkanımız sayesinde halı yıkama konusunda eziyet çekmeyeceksiniz ve halılarınız mis gibi olacaktır.

Evimiz bizim aynamızdır. Özenle dekore ettiğimiz evimizin önemli parçalarından halılarımız evimizin dışa açılan yüzü perdelerimiz ve konforumuzu sağlayan koltuklarımız maalesef kirlenmeye mahkumdur. Bozyaka halı yıkama sektörünün öncü firmaları olarak sizlere koltuk, halı yıkama hizmeti sunmaktayız. Bozyaka halı yıkama olarak verdiğimiz hizmetin yeterli olanaklara sahip bayanların kendi yaptıkları uygulamalar olduğunun farkındayız. Göz ardı edilen kısım hijyenik olmayan dış ortamda yapılan yıkama ve kurutma nedeniyle aslında eşyalarımızın temizliğinin tam olarak gerçekleşememesi ya da tekrar kirlenmesidir. Ayrıca uygun olmayan temizleyicilerin kullanılması ve arındırılamadığından dolayı kimyasal maddelerin eşyalarda kalması uzun vadede sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Özellikle çocuk yaşayan evlerde çok fazla dikkat gerektiren bir husustur. Sonuç olarak ev eşyalarımızın temizliği göze hitap ettiği kadar sağlığımıza da hitap etmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

HEMEN ARA